Wybory i referenda

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. 
Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić?

Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.

Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!

Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.


Filmy na kanale Youtube PKW i KBW:

Krajowe Biuro Wyborcze

 

Informacja nt. wpisu do rejestru wyborców

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 16 stycznia 2018 10:38
Dokument wprowadzony do BIP przez: Dominik Kowal
Ilość wyświetleń: 1929
27 września 2018 07:59 (Wojciech Hybza) - Usunięcie załącznika [informacja_mkwlosowanie_listkandydatow.pdf] z dokumentu. (Dokument opublikowany)
27 września 2018 07:58 (Wojciech Hybza) - Dodanie załącznika [informacja_mkwlosowanie_listkandydatow.pdf] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
29 sierpnia 2018 09:58 (Dominik Kowal) - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)
Zatrzymaj banner przewijany